
YOCH ball bearing price list 61814TN1
| Product name | 61814 YOCH ball bearing |
| Material | Chrome Steel GCr15 |
| Inner Diameter | 70mm |
| Outer Diameter | 90mm |
| Dimension | 10mm |
| Weight | 0.12g/pc |
| Ball Bearings Feature |
1 Long life span 2 High rotating speed&Low noise |
| Bearing Package | Pallet,wooden case,commercial packaging or as customers' requirement. |
| Service | OEM service provided |
| Delivery time | 3-10 days depends on quantity needed |
Specification
| Model | d mm | D mm | H mm | W kg |
| 6300 | 10 | 35 | 11 | 0.053 |
| 6301 | 12 | 37 | 12 | 0.06 |
| 6302 | 15 | 42 | 13 | 0.082 |
| 6303 | 17 | 47 | 14 | 0.115 |
| 6304 | 20 | 52 | 15 | 0.142 |
| 6305 | 25 | 62 | 17 | 0.232 |
| 6306 | 30 | 72 | 19 | 0.346 |
| 6307 | 35 | 80 | 21 | 0.457 |
| 6308 | 40 | 90 | 23 | 0.639 |
| 6309 | 45 | 100 | 25 | 0.837 |
| 6310 | 50 | 110 | 27 | 1.082 |
YOCH ball bearing price list 61814TN1


