


| Product name | high quality china factory skf deep groove ball bearing 6236 skf deep groove ball rodamientos skf bearing |
| Material | bearing steel |
| Inner Diameter | 180mm |
| Outer Diameter | 320mm |
| Dimension | 180*320*52mm |
| Weight | 18.3kg/pc |
| Ball Bearings Feature | 1 Long life span 2 High rotating speed&Low noise |
| Bearing Package | Pallet,wooden case,commercial packaging or as customers' requirement. |
| Service | OEM service provided |
| Delivery time | 3-10 days depends on quantity needed |
6200 Series RS/Rz/Zz/Open Deep Groove Ball Bearing
WhatsApp us