

| Product name | China bearing manufacturer stainless steel ball bearing 638 zz rs deep groove ball bearing |
| Material | Gcr15 steel,carbon steel,stainless steel etc. |
| Seal type | open, zz, 2rs |
| d | 8mm |
| D | 28mm |
| H | 9mm |
| Ball Bearings | 1 Long life span |
| Feature | 2 High rotating speed&Low noise |
| Bearing Package | Pallet,wooden case,commercial packaging or as |
| customers' requirement. | |
| Serverce | OEM service provided |
| Delivery time | 3-10 days depends on quantity needed |






WhatsApp us