


| Product name | Supply Spot 33005 33006 33007 33008 33009 33010 33011 33012 Taper Roller Bearing Vibrating Screen Gearbox bearing |
| Material | Chrome Steel |
| Inner Diameter | 25mm |
| Outer Diameter | 47mm |
| Dimension | 25*47*17mm |
| Weight | 0.13kg/pc |
| Roller Bearings Feature | 1 Long life span 2 High rotating speed&Low noise |
| Bearing Package | Pallet,wooden case,commercial packaging or as customers' requirement. |
| Service | OEM service provided |
| Delivery time | 1-3 days depends on quantity needed |
| 30200 series | ||||
| Model | d mm | D mm | H mm | W kg |
| 30202 | 15 | 35 | 12 | 0.043 |
| 30203 | 17 | 40 | 13.5 | 0.053 |
| 30204 | 20 | 47 | 15.5 | 0.126 |
| 30205 | 25 | 52 | 16.5 | 0.154 |
| 30206 | 30 | 62 | 17.5 | 0.231 |
| 30207 | 35 | 72 | 17 | 0.331 |
| 30208 | 40 | 80 | 20 | 0.422 |
| 30209 | 45 | 85 | 21 | 0.474 |
| 30210 | 50 | 90 | 22 | 0.529 |
| 30211 | 55 | 100 | 23 | 0.713 |
| 30212 | 60 | 110 | 24 | 0.904 |
| 30213 | 65 | 120 | 25 | 1.13 |
| 30214 | 70 | 125 | 26.5 | 1.26 |
| 30215 | 75 | 130 | 27.5 | 1.32 |
| 30216 | 80 | 140 | 28.5 | 1.67 |
| 30217 | 85 | 150 | 31 | 2.06 |
| 30218 | 90 | 160 | 33 | 2.54 |
| 30219 | 95 | 170 | 35 | 3.04 |
| 30220 | 100 | 180 | 37.5 | 3.72 |
| 32324 | 120 | 260 | 91 | 21.8 |
Timken Koyo NSK NTN NACHI Snr Bearing Manufacture 33005 33006 33007 33008 33009 33010 33011 33012 Taper Roller Bearing Vibrating Screen Gearbox Bearing
WhatsApp us