


| Product name | inch size hch ntn deep groove ball bearing 1616 deep groove ball bearing |
| Material | bearing steel |
| Inner Diameter | 12.7mm |
| Outer Diameter | 28.575mm |
| Dimension | 12.7*28.575*9.525mm |
| Weight | 0.025kg/pc |
| Ball Bearings Feature | 1 Long life span 2 High rotating speed&Low noise |
| Bearing Package | Pallet,wooden case,commercial packaging or as customers' requirement. |
| Service | OEM service provided |
| Delivery time | 3-10 days depends on quantity needed |
Inch Size Hch NTN Deep Groove Ball Bearing 1616 Bearing
WhatsApp us